Neděle 14.07.2024
Kam v Česku 17. listopadu? Využijte dny otevřených dveří a vyrazte do pražských ulic!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Kam v Česku 17. listopadu? Využijte dny otevřených dveří a vyrazte do pražských ulic!

17. listopadu si každoročně připomínáme hned dvě události z našich dějin – první z nich se odehrála roku 1939, druhá o 50 let později. Proto na toto datum připadá Den boje za svobodu a demokracii a také Mezinárodní den studentstva. Jelikož se jedná o státní svátek, nabízí se otázka – co v tento den podniknout?

Nenechte si ujít prohlídku nádherného Hrzánského paláce

Víte, co mají společného Petr Parléř, Tomáš Garrigue Masaryk a Jan Slavíček? Všichni jsou spojeni s jednou historickou budovou, která se nachází na Hradčanech. Její název zní Hrzánský palác, a ten je právě 17. listopadu 2022 otevřen pro veřejnost. Pokud milujete architekturu a historii, nenechte si den otevřených dveří v Hrzánském paláci ujít. Objekt je otevřen od 9:00 do 17:00 s možností se zúčastnit také komentovaných prohlídek.

Volně přístupné stálé expozice Národní galerie v Praze

Kdy jste naposledy navštívili Národní galerii v Praze, respektive některé z jejích expozic? Využijte toho, že 17. listopadu můžete navštívit všechny stálé expozice NGP, a to zcela zdarma. Každý si přijde na své a součástí prohlídky je i velmi bohatý doprovodný program. Je-li výtvarné umění vaší vášní, prohlídky expozic vás zaručeně okouzlí, obohatí, a třeba i inspirují.

Podlehněte vábivému kouzlu pravých českých granátů

Viděli jste již někdy na vlastní oči pravé české granáty? Je pro ně typická rudá barva, velikost maximálně 8 mm, průhlednost a samozřejmě také to, že k jejich nálezu došlo na území České republiky. Muzeum českého granátu Praha nabízí atraktivní zážitek milovníkům historie, šperků i řemesel. Prohlídky je možné uskutečnit od 10:00 do 18:00, a vstup je 17.11.2022 zcela zdarma.

Mimochodem, součástí muzea je také obchod se suvenýry a šperky.

Vyrazte 17. listopadu na Korzo Národní

Tradičně se 17. listopadu koná i Festival svobody. Jeho první ročník proběhl již v roce 2016 a jedná se o akce a slavnosti spojené s připomínkou událostí souvisejících právě s tímto datem. Součástí programu je každoročně pouliční slavnost Korzo Národní. Ta se skládá z různých koncertů, výstav, autorských čtení a dalších akcí, které spojuje to, že se všechny konají v Praze na Národní třídě. Vyvrcholením festivalu je Koncert pro budoucnost, který se odehraje na Václavském náměstí.

Dáte přednost prohlídkám a výstavám, nebo raději zamíříte do pražských ulic a zažijete na vlastní kůži Korzo Národní?

Napsat komentář