Pátek 1 březen, 2024
Káťa & Káťa: Od duševního zdraví po kampaň ke knize aneb 6 tipů na novoroční předsevzetí, kterými se můžete inspirovat
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
LIFESTYLE

Káťa & Káťa: Od duševního zdraví po kampaň ke knize aneb 6 tipů na novoroční předsevzetí, kterými se můžete inspirovat

Konec roku v sobě nese určitou dávku nostalgie, a kromě ohlédnutí za uplynulým obdobím máme chuť čelit novým výzvám. Proto si řada lidí při silvestrovském přípitku dává také novoroční předsevzetí. Patříte k nim i vy a potřebujte trochu novoroční inspirace?

Káťa & Káťa aneb kdo jsou autorky

Dvě redaktorky, dvě stejná křestní jména a jeden společný článek. Zatímco jedna sdílí domácnost hned s několika zvířecími kamarády, druhá hlídá zvířata pouze svým přátelům. V tomto duchu bychom mohli pokračovat do nekonečna. Jak se totiž ukazuje, stejné jméno automaticky neznamená i stejné osobnosti a zájmy. Proto jsou i novoroční cíle a přání obou redaktorek odlišné – nebo ne?

Čas na přátele a rodinu

V roce 2024 bych si chtěla udělat více času na přátele. Rok 2023 byl pro mě náročný nejen po pracovní stránce, ale také po té „koníčkové”, kdy jsem obrovské úsilí vynaložila na vydání knihy, její následnou prezentaci a vše, co s vydáním souvisí. Čas si sice zorganizovat umím (díky Bohu za diáře a plánovače), ale v roce 2023 se toho zkrátka sešlo moc. Ten letošní snad bude o něco lepší.

Žít v dané chvíli a vychutnávat si každý moment na maximum

Naprosto souhlasím s Kátiným předsevzetím ohledně vyhrazení času na přátele a rodinu. Já mám v plánu něco podobného. Chci trávit více času v přítomném okamžiku a méně se strachovat z budoucnosti. Krásné momenty totiž ubíhají a je zbytečné neprožívat je naplno. Nikdy nevíte, kdy s danou osobou trávíte čas naposledy, a poslední roky mi ukázaly, jak nečekaně může smrt blízké osoby přijít. Proto si chci každou chvíli strávenou v blízkosti svých milovaných užívat, méně kontrolovat telefon a okamžiky zachycovat také foťákem.

Spustit kampaň k další knize

Jedna kniha za mnou, další přede mnou. Se spuštěním její crowdfundingové kampaně jsem ale trochu otálela, a tak bych kampaň chtěla spustit v nejbližší možné době. Pár nedočkavců se už ptalo, kdy vydám další knihu, tak se snad letos dočkají.

Myslet na své duševní i fyzické zdraví

Věděli jste, že pouze 69 % Čechů by vyhledalo odbornou pomoc, kdyby měli psychické potíže? Přitom psychické zdraví je stejně důležité jako to fyzické. Proto se v mém seznamu předsevzetí na horních příčkách nacházejí aktivity, které pomáhají udržet fyzičku i psychickou pohodu. Každý má samozřejmě rád jiné volnočasové aktivity, ale já si užívám procházky, pěší turistiku, zumbu a čtení.

Udělat si čas sama na sebe

Práce, práce a zase práce. Ale co si počít, když svou práci milujete. Co mě rok 2023 ale naučil, bylo to, že bych se měla věnovat i sama sobě. A tak jsem se rozhodla, že v roce 2024 chci alespoň jednou v měsíci navštívit nějakou výstavu, budu více výletit a udělám si více „beauty days”.

Cestovat o sto šet

Cestování je mou velkou vášní a koníčkem, a proto se mu chci věnovat i v novém roce. Zatím nemám vybrané žádné konkrétní destinace ani nakoupené letenky, ale již nyní se těším, kam se v roce 2024 podívám a jaká nová místa poznám. Můj cestovatelský bucket list je velmi dlouhý a je radost z něj postupně odškrtávat navštívená místa.

Která předsevzetí byste přiřadili ke které Kátě? A jaké jsou vaše plány a předsevzetí pro rok 2024?

Napsat komentář