Neděle 14.07.2024
Life Point: Cesta ke svému štěstí #3
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Life Point: Cesta ke svému štěstí #3

Když odstraníš svou minulost, může přijít nový začátek. Kde je konec, tam je nový začátek, ale mnohokrát ho nevidíme, protože stále sledujeme ty zavřené dveře. A to je chyba! Musíš se zaměřit na nové věci, nové lidi, nové příležitosti. A právě o tom si tu budeme povídat.

Když se řekne nový začátek, polovina lidí si představí nějakou propast a za ní novou zem. Může jít i o takovou radikální změnu. Může. Ale nemusí. Nový začátek může přijít postupně a vy si ani neuvědomíš, že došlo ke změně. A může dojít i k radikální změně, kdy řekneš dost. Je to na tobě…

Najdi si nové činnosti, nové lidi

Strašidelná představa – všechno má být nové. Ale to nové se dá najít i v běžném životě. Chodíš do práce každý den stejnou cestou? Tak ji změň, třeba narazíš na někoho, kdo ti změní život. Jíš každý den ke svačině jablko? Pak si dej něco jiného. Chodíte každý den do posilovny na náměstí? Pak zkus cvičit doma nebo změň fitko. Každou rutinu lze narušit a změnit. Je ale třeba hodně chtít. A neustupuj, protože život tvou vůli prověří – ta stará posilovna bude najednou cestou ze školy nebo se člověk, kterého jsi poslala pryč, najednou přestěhuje do tvého města nebo ti znovu napíše. Ne! Neměň to, co jsi už jednou změnila, a vytrvej. Nový návyk údajně trvá 21 dní, tak to vydrž.

Nové lidi potkáváme denně. Na ulici, ve vlaku, v práci nebo ve škole. Každý den jsme obklopeni lidmi. Věřím, že i ty každý den potkáváš spoustu lidí, ale necháváš je jít – protože máš své vlastní lidi. Ale zkus otevřít svou zónu a někoho pustit dovnitř. Ano, zklamání ze starých známých může způsobit spoušť. Ale někdy to člověk musí udělat. Musíš přijmout nové lidi. Věř mi, že tě nakonec obohatí. Možná skvělým způsobem, možná tě zase něco naučí. Ale nikdy se nevzdávej lidí. Nikdy… Potřebuješ je a oni potřebují tebe.

Nové aktivity… já osobně se vždy, když mě něco trápí, snažím dát do něčeho všechno. Díky svým zklamáním mám všechny tituly. Opravdu! Po svém posledním zklamání jsem začala běhat a vydrželo mi to dodnes. Za vším špatným je třeba hledat dobré. Co můžu udělat? Co jsem už dlouho chtěla vyzkoušet? Co se chystám udělat dnes? Cokoli. Jen to udělej!

Zaměstnej svou hlavu

Nové činnosti, a vlastně jakékoliv činnosti, ti pomohou zaměstnat hlavu. A to teď potřebuješ. Potřebuješ změnit své myšlenky. Potřebuješ odejít od špatných věcí, špatných lidí a situací, které ti nepomáhaly, ale dělaly pravý opak. Potřebuješ změnu. I v myšlení.

Pokud se soustředíš na něco jiného, negativní myšlenky nebudou mít šanci. Protože v hlavě budeš mít jen ten projekt, na kterém jsi začala pracovat, jen to, že dnes večer musíš jít běhat nebo že dnes konečně máš to rande, na které se těšíš. Díky tomu krásně minimalizuješ myšlenky, které tam byly předtím, protože už je nebudeš živit. Už nebudou mít takovou hodnotu a konečně tě ani nenapadne mu napsat. Konečně. Věř mi, že budeš ráda…

Neboj se, pokud to nebude hned snadné

Nepropadej panice, pokud to hned nepůjde zlehka. Může se stát, že ti bude trvat déle, než se otevřeš. Než přijdeš na to, co tě baví, co bys chtěla dělat, než zjistíš, kde najdeš nové lidi, a než na nějaké narazíš. To všechno může chvíli trvat, ale buď připravena riskovat, až to přijde…

Může se stát, že chceš začít běhat každý večer, ale… jednoduše to nejde a tvá kondice je na mrtvém bodě. Nepodlehni negativním myšlenkám a nevzdávej to. Nevzdávejte se. Ber to všechno jako výzvu, že se hecneš, ty to dokážeš. Věř mi, že to zvládneš. Jen si věř. Já v tebe věřím!

Před několika dny byl Nový rok. Nový. Slyšíš to slovo? Buď a zkus se být nový i ty. Zkus malou změnu ve svém životě a uvidíš, jaké velké věci se stanou. Zkus to!

Co vás tě láká vyzkoušet, co bys chtěla zkusit? Jakou novou činnost? Držím ti na této cestě palce…

Napsat komentář