Neděle 14.07.2024
Proč je důležité zachovat si optimistickou mysl?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Proč je důležité zachovat si optimistickou mysl?

Optimismus je svým způsobem jediná cesta, jak na své okolí nepůsobit jako věčně negativní a nabručený člověk. To, jakou máte náladu a jak reagujete na podněty, dokáže ve velké míře ovlivnit i lidi ve vašem okolí, když je ve vaší přítomnosti. Proto je důležité snažit se v každé situaci hledat něco pozitivního. A proč ještě?

Jsou situace, ze kterých navenek není východisko. Všichni jste se s tím určitě setkali. Beznaděj, bezmoc, zoufalství a neschopnost myslet na cokoli jiného než na všechny možné katastrofické scénáře, které mozek dokáže vytvořit. Reakce vyvolává další reakci. Pokud na někoho zareagujete přehnaně, určitě to nezůstane bez odezvy. Je důležité se nadechnout a myslet i na dobré věci. Všechno zlé je k něčemu dobré.

Budete se cítit lépe

Když svou mysl naplníte negativními myšlenkami, budou k vám přicházet další a další. Nekonečný koloběh. Budete se cítit hůř, všechno bude vypadat černě a budete mít pocit, že nemáte důvod být šťastní. Avšak svou mysl máte pod kontrolou jedině vy. Ne vaše okolí. Nikdo jiný nemůže utvářet to, co si právě teď myslíte. Dokážete to jen vy. Naučte se proto ovládat svou mysl natolik, abyste dokázali rozpoznat, kdy je ta negativní energie skutečně zatěžující nejen pro vás.

Pokud změníte své myšlenky, budete se i vy cítit mnohem lépe. Negativita je zatěžující. Ubírá vám energii a ovlivňuje to, jak se ve vaší přítomnosti bude cítit vaše okolí. A vy jistě chcete, aby se s vámi vaši přátelé cítili dobře a příjemně. Velmi také ovlivňuje váš život nebo pocity, které máte sami k sobě.

Samozřejmě, že ne vždy to je možné, a to je pochopitelné. Jsme lidé, což znamená, že máme dny, kdy nás emoce přemohou a my je nedokážeme ovládnout nebo hledat něco pozitivního. To je v pořádku. Ale zkusme se naučit směřovat své myšlenky k dobrým věcem. Pozitivita k vám bude přitahovat další pozitivitu. A stejně to funguje i s těmi negativními. Je také důležité mluvit o svých pocitech, vysvětlit, proč máte špatnou náladu. Lidé kolem vás to pochopí a budou vědět, co se děje.

Vyhněte se stresu

Znáte ten pocit, když myslíte na něco negativního a najednou začnete mít nepříjemný pocit v žaludku? Ovládne vás stres, který vyvolaly vaše myšlenky. Vše začíná u vašich myšlenek. Je to hlavně proto, že ve vašich myšlenkách se jakýkoli problém stává mnohem větším, než ve skutečnosti je, a to vás vyděsí. Začnete se bát a přemýšlet, co když se stane to či ono.

Necítili byste se lépe, kdybyste namísto zvětšování problému začali přemýšlet o tom, jak ho zvládnete? Jak bude všechno v pořádku? Jste přece silní a určitě jste překonali i horší věci. Nevytvářejte si v mysli příšeru, která tam vůbec není. Nikomu tím neubližujete, jenom sobě. Negativní myšlenky způsobují paniku a stres.

Zlepšíte vztahy okolo sebe

Vztahy jsou komplikované a vyžadují práci. Ale někdy k jejich narušení nebo zničení pomůžete i vy sami, byť neúmyslně. Problém je v tom, že lidé už většinou nemluví o tom, co si myslí. Neřeknou: „Promiň, ale nelíbí se mi, jak jsi pořád negativní.“ Stalo se i vám, že jste cítili takové napětí?

Představte si to na sobě. Bylo by vám příjemně s někým, kdo má převážnou část myšlenek negativních? Asi ne. To neznamená, abyste o svých pocitech nemluvili, když nejsou šťastné. To ne. Lidé ale něěkdy reagují na cokoli tím, že začnou bručet. Například můžete mít ve svém okolí lidi, kteří berou energii tím, jak se jim pořád něco nelíbí.

Budete jako magnet

Pokud budete vysílat pozitivní myšlenky, budete přitahovat pozitivní věci nebo lidi. Budete do svého života přitahovat více dobrých věcí, protože pozitivní myšlenka už v tu chvíli přitahuje další pozitivní myšlenky. Proto si uvědomte, na jaké úrovni jsou vaše myšlenky.

Mluvte o tom, jak se cítíte, a také vyjádřete, kdy už máte dost negativních myšlenek. Zkuste své myšlenky změnit, máte tu moc. Snažte se myslet pozitivně, a tím budete přitahovat více pozitivních myšlenek. Vaše okolí se bude ve vaší přítomnosti cítit příjemně, pokud mu budete oporou. A není žádná ostuda vyžadovat totéž od něj. Pokud budete dávat dobro, jednoho dne se vám toto dobro vrátí dvojnásobně.

Napsat komentář