Středa 22.05.2024
3 aplikace, které vám usnadní cestování
Fotografie: Pexels (pexels.com)
ONLINE & TECH TRAVEL

3 aplikace, které vám usnadní cestování

Prázdninovým výletům právě odzvonilo, letní teploty s námi však zůstanou i v září. Co si tedy naplánovat ještě několik výletů, než přijde pravý sychravý podzim? Připravili jsme si pro vás tipy na několik aplikací, pomocí kterých se vám bude cestovat mnohem snadněji…

Mobilní turistický průvodce

Více než 10 000 zajímavých tras po celé České republice nabízí aplikace Mobilní turistický průvodce. Ať už se rozhodnete pro procházku, či výlet na kole nebo bruslích, chytrá aplikace vám poskytne informace o trase vedoucí do zvoleného cíle a nabídne tipy na zajímavá místa v blízkém okolí.

V mobilní aplikaci najdete města rozdělená podle krajů, a to včetně fotek míst, která zde můžete navštívit. Nechybí ani recenze. Milovníci horské turistiky ocení vykreslení stezek a tras s popisem a grafem převýšení. A pokud už budete mít v daném městě veškerá zajímavá místa prohlídnutá a stále budete dychtit po zážitcích, Mobilní turistický průvodce vám poskytne výčet akcí, které se pořádají v okolí. Aplikaci získáte zdarma na App Store či Google Play.

Na kole i pěšky

Cykloturistická aplikace, kterou si můžete pohodlně stáhnout zdarma do jakéhokoliv chytrého telefonu. Na kole i pěšky totiž najdete jak na App Store, tak na Google Play. Tvůrci aplikace nejprve začínali s produkcí tištěných map, později se však rozhodli veškeré informace transformovat do digitální podoby, aby měli cestovatelé veškeré trasy a zajímavá místa po ruce, aniž by museli listovat nepraktickou papírovou mapu.

Na kole i pěšky poskytuje množství cyklostezek i stezek pro pěší túry. V bodech zájmu naleznete nejen zajímavá místa, atrakce a památky, ale také tipy na ubytování, kavárny či restaurace, kde si můžete odpočinout a dobře se najíst nebo napít. Součástí jsou také fotografie a popisky, abyste měli během cestování o veškerých navštívených místech větší přehled. S aplikací Na kole i pěšky se určitě neztratíte.

Komoot

Komoot je německá aplikace, která vás navede nejvhodnější trasou až k vytouženému cíli. Narazíte zde na stezky od tvůrců aplikace, ale také na cesty vytvořené přímo uživateli Komoot. Dochází tedy k tvorbě cestovatelské komunity, jež pojí mobilní aplikace. Nezáleží na tom, jestli se rozhodnete pro cyklovýlet, nebo půjdete pěšky, s Komoot se neztratíte.

Aplikace vás díky technologii OpenStreetMap nenechá na holičkách, i když se rozhodnete odbočit a vydat se jiným směrem, než byl původně naplánován. Komoot naleznete v počítačové i mobilní verzi. Mobilní navigaci a plánovač cest stáhnete zdarma přes Apple Store či Google Play. Pokud vám nebude stačit základní verze, můžete si zaplatit i její rozšíření.

Nyní již stačí zvolit místo, které chcete navštívit, a nainstalovat některou ze zmiňovaných aplikací. Pro kterou z nich se rozhodnete?

Napsat komentář