Neděle 14.07.2024
Domek na vodě, vesmírná pozorovatelna i elegantní kemp: 3 dechberoucí glampingy, ve kterých si rozhodně odpočinete
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Domek na vodě, vesmírná pozorovatelna i elegantní kemp: 3 dechberoucí glampingy, ve kterých si rozhodně odpočinete

Odpočinout si, načerpat inspiraci a potěšit své estetické smysly, to vše lze zvládnout během jednoho pobytu v glampingu. Ať už je vaším přáním strávit pobyt v horách, lesích, nebo u jezera, prakticky cokoliv se vám může splnit. Stačí si vybrat prostředí, které je vám nejsympatičtější. Inspirujte se našimi tipy a vyrazte!

Písník

Pokud jste si vždy chtěli vyzkoušet život mimo pevninu, zamluvte si pobyt v Písníku. V houseboatu nacházejícím se na ostrůvku uprostřed jezera se budete cítit, jako by se na chvilku zastavil čas. Zatímco milovníci odpočinku ocení saunu s koupacím sudem nebo možnost relaxu u rybaření, aktivní jedince potěší průzkum jezera na paddleboardech. Skvělou zprávou je, že jakmile se sem na voru dopravíte, ocitnete se ve svém malém soukromém ráji, kde je pro ostatní vstup zakázán. Budete mít tedy možnost naplno rozjímat a užívat si pohledů do okolní krajiny, které nikdy neomrzí.

Rocksky House

Dotknuli byste se rádi hvězd, ocitli se ve vesmíru, a přitom zůstali nohama na zemi? Díky Rocksky House se nemusí jednat o nesplnitelné přání, ba naopak! Stačí si sehnat „letenku” a stát se součástí vývoje astronomie. Projekt navrhli stejní majitelé jako Trafajdu, a tak není divu, že se i v tomto případě jedná o unikát svého druhu v Česku. Tmavá dřevěná chatka stojící u lesa se možná zdá být na první pohled nenápadná. Avšak jen do chvíle, kdy zapadne slunce a oblohu zahalí tma. V tento moment se začnou dít zázraky. Stačí se jen připojit přes mobilní aplikaci ke speciálnímu zařízení a můžete pozorovat vesmírné objekty, jak je libo. Není to fascinující?

Base Camp Medvědín

Vaši touhu po pobytu v horách utiší Base Camp Medvědín nacházející se na břehu zurčícího Labe ve Špindlerově Mlýně. Nejedná se o klasický kemp, ale naopak o elegantní domek, který vás okouzlí interiérem se špetkou luxusu. Pokud jste vyznavači zimních sportů, můžete se díky strategickému umístění glampingu ocitnout v minutě na sjezdovce. V létě vás zase osloví horská turistika.

Kde by se vám nejvíce líbilo?

Napsat komentář