Pátek 1 březen, 2024
Včelíny, transformační stanice i dům na stromě: 3 dechberoucí glampingy, ve kterých si rozhodně odpočinete
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Včelíny, transformační stanice i dům na stromě: 3 dechberoucí glampingy, ve kterých si rozhodně odpočinete

Nudí vás wellness pobyty v hotelech? Máme pro vás řešení. Propadněte kouzlu glampingů! Tato netradiční ubytování poskytují hostům možnost zažít momenty v krásném prostředí a dobrodružství kempování, aniž by si museli odpírat pohodlí a luxus. Kde je hledat?

Včelíny Želiv

Včelíny Želiv se nachází přesně na půli cesty z Brna do Prahy. Vybrat si můžete z celkem čtyř chaloupek ukrytých v přírodě, které jsou plně vybaveny. Součástí každé z nich je privátní sauna, z níž lze pozorovat okolí. Volný čas můžete trávit průzkumem města Želiv, kde se nachází klášter s bohatou historií, procházkou kolem Panského rybníka nebo například cyklovýletem po okolí. Program na vás však čeká i v případě, že se rozhodnete strávit celý den v chatce. Kromě sauny jsou totiž Včelíny Želiv vybaveny ohništěm, deskovými a karetními hrami či rybářskými pruty.

Trafajda

Opravdu unikátní zážitek si odnesete z ubytování Trafajda. Věřte, že z tohoto pobytu budete čerpat energii ještě dlouho po návratu domů. Celý nápad vznikl, když se majitelé rozhodli dát šanci bývalé transformační stanici a vytvořit z ní umělecké a v Česku jedinečné místo, které zaujme bezpochyby každého. Kromě samotné podoby ubytování vás okouzlí také krajina, do níž je Trafajda zasazena. Nachází se totiž v samotném srdci města Lipnice nad Sázavou, a tak budete moct z terasy pozorovat nedaleký hrad nebo obdivovat krásy Vysočiny.

Treehouse Zvičina

Treehouse Zvičina se tyčí uprostřed lesů, luk a hájů. V okolí tedy nenajdete nic, co by narušovalo vaši pohodu. Večer můžete pozorovat hvězdy a ráno se zaposlouchat do šumění listů a zpěvu ptáků. Nekonečný přísun čerstvého vzduchu je samozřejmostí! Pro odpočinek jsou nedaleko chaloupky lázně s finskou vanou, pro zahnání hladu a žízně dřevěný samoobslužný minibar. Zpestřením je také bylinková zahrádka.

Jaký glamping vám tentokrát nejvíce učaroval? Pokud stále váháte, můžete si možnosti rozšířit o minimalistický domeček, nekonečné výhledy nebo jurtu či sauna domek, úplnou samotu i skryté místo.

Napsat komentář