Neděle 14 duben, 2024
Faux-pas na letišti: 5+1 věcí, kterým se rozhodně na cestách vyhněte
Fotografie: Pexels (pexels.com)
FASHION TRAVEL

Faux-pas na letišti: 5+1 věcí, kterým se rozhodně na cestách vyhněte

Hlavní sezóna dovolených je sice za námi, na letiště ale nemusíme zavítat jen o letních prázdninách. Otázka, co si zabalit do kufru, ale také, co si ideálně obléct na cestu letadlem, je aktuální stále. Prozradíme vám, které kousky oblečení jsou opravdu no-go, což vám může ušetřit čas, a tedy i nervy při bezpečnostní kontrole. Šťastnou cestu!

Oversized móda

Jistě, maxi šaty a sukně, oversized bundy, kalhoty a mikiny s kapucí jsou pohodlné, zejména na dlouhé lety. Pro bezpečnostní pracovníky je však náročné vás důkladně zkontrolovat, protože pod svým XL oblečením můžete omylem skrývat nebezpečné předměty. V takových případech si budete muset nadměrné věci sundat, což vás může stát drahocenný čas, zejména pokud spěcháte.

Alternativa: Velký pohodlný svetr si buď uložte do příručního zavazadla a vytáhněte ho v letadle, nebo si vezměte svetry, topy a kalhoty, které jsou pohodlné, ale relativně přiléhají k tělu.

Boty s kovovými detaily, silnou podrážkou a tkaničkami

Boty jsou na většině letišť přísně kontrolovány – zejména modely s tlustou podrážkou, které by opět teoreticky mohly něco skrývat. Kovové detaily jako jsou nýty nebo přezky často spustí alarm a vy si pak často musíte takové boty sundat, což může být velmi nepříjemné, zejména u šněrovacích modelů.

Alternativa: Jednoduché mokasíny, baleríny, espadrilky nebo tenisky bez tkaniček lze nazout a vyzout mnohem rychleji. V lepším případě je ani nemusíte sundávat.

Příliš doplňků

Při cestování letadlem se raději vyhněte mnoha sponkám a vlasovým doplňkům. I ty mohou při kontrole vyvolat poplach.

Alternativa: Během bezpečnostní kontroly noste dlouhé vlasy rozpuštěné nebo sepnuté do culíku.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Oděvy se spoustou kapes a detailů

Cargo kalhoty jsou jistě praktické na cestování, ale díky mnoha kapsám jsou méně vhodné pro létání. Mnoho zipů a kovových detailů rychle spustí poplach a často se stává, že zapomenete z kapes vyndat všechny předměty (např. zapalovač).

Alternativa: Tepláky, běžecké kalhoty nebo legíny jsou také pohodlné a mají méně kapes a detailů.

Příliš šperků

Máte rádi hodně výrazných šperků? Při cestování letadlem byste se jim měli vyhnout. Prsteny, náhrdelníky, náramky a velké náušnice spustí poplach.

Alternativa: Pokud se za žádných okolností nechcete obejít bez šperků, zvolte plastové doplňky nebo je jednoduše noste až po příjezdu na místo dovolené.

Příliš parfému

Je pravda, že tento tip vám ve skutečnosti čas neušetří, ale někdy vás z něj rozbolí hlava. Když se totiž na letišti v hlavní sezóně tvoří dlouhé fronty, není vzduch vždy nejlepší. Pokud je pak smíchaný se spoustou různě páchnoucích mraků, bolesti hlavy jsou zaručené.

Alternativa: Přibalte si malý vzorek své oblíbené vůně a nastříkejte ji na sebe po příjezdu. Příjemným vedlejším účinkem bude, že se po dlouhém letu se budete cítit mnohem svěžeji.

Co jsou vaše “no-go” na letišti?

Napsat komentář