Neděle 21 duben, 2024
Jedete na dovolenou? Tyto věci by rozhodně neměly chybět ve vašem příručním zavazadle!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
SPONZOROVÁNO TRAVEL

Jedete na dovolenou? Tyto věci by rozhodně neměly chybět ve vašem příručním zavazadle!

Konečně! Teploty stoupají a chuť cestovat roste. Po zmírnění omezení si mnozí opět dopřejí vytouženou letní dovolenou. Ať už jsou naše očekávání jakkoli příjemná, chaos na letištích, dlouhé čekací doby, spousta lidí a zpoždění nám někdy mohou zkazit náladu. Jaké věci byste si rozhodně měli přibalit do zavazadla, aby vám během letu a po něm nic nechybělo?

Léky

Malá lékárnička by rozhodně neměla chybět. I když v cílové destinaci jistě existují lékárny, není vždy zaručeno, že stejné léky, které jsou k dispozici u nás, budou k dispozici i tam.

Cennosti a dokumenty

Drahé předměty nebo důležité dokumenty byste měli mít vždy u sebe. Jejich znovuzískání může stát nejen peníze, ale i nervy.

Oblečení, toaletní potřeby a kosmetika

Pokud nechcete na dovolené nosit jen cestovní outfit a nehodláte si kupovat nic nového, potřebujete oblečení do každého počasí. K tomu samozřejmě patří plavky, ochranné krémy proti slunci a další pečující přípravky.

Tip: Ujistěte se, že máte v příručním zavazadle povolené množství kosmetiky. K tomuto účelu slouží malé cestovní kosmetické nádobky, které najdete téměř v každé drogerii. Lahvičky musí být v průhledném plastovém sáčku.

Příruční zavazadlo samozřejmě neslouží jen k tomu, abyste měli vše připravené pro případ, že se vám ztratí kufr nebo nedorazí včas, ale také pro samotný let. Kromě všech potřebných dokladů a dokumentů, jako je letenka, pas nebo občanský průkaz, budete určitě potřebovat i další věci.

Ochranné masky

Ačkoli se nyní opatření zmírnila, v některých zemích jsou stále masky vyžadovány. Nikdy nevíte, kdy je budete potřebovat. Rozhodně není na škodu pokračovat v ochraně sebe i ostatních. Kromě Covid-19 se samozřejmě můžete chránit i proti jiným nemocem – přece nechcete na dovolené onemocnět.

Polštář

Malý pohodlný polštářek za krk se vám určitě bude hodit, abyste se cítili pohodlně, zejména při dálkových letech.

Extra oblečení a teplé ponožky

Během letu může být zima. Teplé ponožky a lehká bunda, svetr nebo deka vás nejen ochrání před chladem, ale jsou také pohodlné.

Kompresní punčochy

Na první pohled to není příliš sexy, ale pro mnoho lidí je to nutnost. Kdo má zvýšené riziko trombózy, rozhodně by se neměl obejít bez kompresních punčoch, zejména při dálkových letech.

Něco pro dlouhé chvíle

Dlouhý čas v letadle si můžete zpříjemnit dobrou knihou, časopisem nebo audioknihou. Případně si můžete předem stáhnout filmy, a to buď od streamovacích platforem jako je Netflix, Amazon Prime a spol., nebo si je můžete koupit.

Sluchátka

Se sluchátky můžete na cestách poslouchat hudbu nebo oblíbený podcast.

Nabíječka

Bez elektroniky se v dnešní době neobejdeme. Myslete proto na nabíječku nejen pro mobilní telefon, ale také pro fotoaparát, notebook nebo iPad.

Co vám rozhodně nesmí chybět v příručním zavazadle?

Napsat komentář