Neděle 14.07.2024
Kouzelná a luxusní Dubaj: Proč ji navštívit?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Kouzelná a luxusní Dubaj: Proč ji navštívit?

Exotické hlavní město stejnojmenného emirátu, Dubaj, láká k návštěvě nejenom díky největší budově světa, ale také celou řadou dalších věcí. Čím vás Dubaj naprosto okouzlí a kdy je nejlepší doba k její návštěvě?

Neuvěřitelná architektura na každém kroku

Dubaj fascinuje celý svět. Kromě umělého souostroví Palm Islands je v tomto městě, ve kterém bydlí přes 3 miliony obyvatel, k vidění také nejvyšší budova světa Burj Khalifa, budova ve tvaru plachetnice Burj Al Arab a budova Dubai Frame. Ta má podobu obrovského rámu a slouží jako muzeum a rozhledna.

Rekordy, kam se podíváš

Málo měst na světe je držiteli tolika rekordů jako právě Dubaj. Samotná Burj Khalifa je nejenom nejvyšší budovou světa, ale také je to budova s největším počtem pater, nejdelším výtahem a nejvýše položenou restaurací.

Patříte mezi milovníky pobytů ve městech a toužíte spatřit neuvěřitelné architektonické počiny? Pak je Dubaj pro vás tou správnou destinací.

Pocit bezpečí díky mizivé kriminalitě a vstřícní obyvatelé

Výhodou Dubaje je to, že se v ní budete cítit bezpečně. Kriminalita je zde tvrdě postihována, díky čemuž je minimální. Obyvatelé jsou vstřícní, milí a srdeční. Dokonce i ženy se mohou po městě volně pohybovat, aniž by se cítily ohrožené. Ovšem je nutné mít na mysli, že ve Spojených arabských emirátech je státním náboženstvím islám. Proto je vhodné tomu uzpůsobit svůj šatník a respektovat místní zvyky.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Netradiční zážitky a ideální podmínky pro lyžování

Kromě nádherné architektury je Dubai City, jak je někdy označována, také městem plným kuriozit. V místním oblíbeném nákupním centru Dubai Mall narazíte například na zimní kluziště a obří akvárium. Když už je řeč o zimních sportech, jistě víte, že v Dubaji si můžete také zalyžovat. Přestože to zní šíleně, zimní centrum Ski Dubai nabízí ideální podmínky pro tu správnou lyžovačku. Za návštěvu ale stojí také trhy se zlatem a tradičním kořením.

Kdy je nejlepší doba k návštěvě Dubaje?

Teploty v Dubaji během roku neklesnou pod 20 °C, což znamená, že Dubaj můžete navštívit na jaře, na podzim i v zimě a vždy si užijete příjemné teploty vzduchu.

  • Leden a únor jsou vhodné spíše k poznávání města.
  • Březen a duben jsou vhodné také ke koupání. Stejně jako říjen až prosinec.
  • Od května do září panují v Dubaji vysoké teploty atakující hranici 50 °C. Pro nás Evropany, kteří na takové teploty nejsme zvyklí, se tedy nejedná o ideální podmínky pro pohodovou dovolenou.

Neváhejte a vydejte se na cestu

O důvodech, proč navštívit Dubaj, bychom mohli psát celé hodiny. V našem výčtu chybí například zmínka o Dubai Fountain, Sheikh Zayed Road či pláži Jumeirah. Ale proč o nich zdlouhavě psát, když je lepší všechna tato místa spatřit na vlastní očí? Letecky se do Dubaje z Prahy dostanete za necelých šest hodin.

Pokud toužíte spatřit luxusní velkoměsto, které bývalo chudou rybářskou vesnicí, je ideální doba k jeho návštěvě. Láká vás spatřit nejvyšší budovu světa, navštívit ohromný rám a obdivovat honosné čtvrti? Neváhejte a navštivte Dubaj!

Napsat komentář