Středa 22.05.2024
Dermaplaning doma či na klinice: To musíte zkusit!
Fotografie: Pexels (pexels.com)
BEAUTY

Dermaplaning doma či na klinice: To musíte zkusit!

V posledních letech se jedním z nejžádanějších ošetření pleti stal dermaplaning. Nyní je také nejnovějším přírůstkem do naší domácí rutiny v péče o pleť. Co vlastně dermaplaning znamená a jaké jsou jeho výhody?

O co se jedná?

Představte si holení obličeje, ale se speciálně navrženým a bezpečným zařízením pro domácí použití, nebo pro hlubší ošetření chirurgické kvality v rukou kvalifikovaného odborníka. Dermaplaning je kosmetická procedura, která odstraňuje svrchní vrstvy pokožky, odumřelé kožní buňky a jemné chloupky

Ošetření může zjemnit linky a vrásky, jizvy po akné a zmírnit hyperpigmentaci nebo nerovnoměrný tón pleti. Je vhodné pro všechny typy pleti – pokud ovšem máte aktivní akné, je lepší klinické ošetření, protože budete potřebovat odbornou radu.

Dermatologové doporučují toto ošetření lidem, kteří chtějí, aby jejich pokožka vypadala mladistvěji, hladší, svěží a zářící. Navíc, pokud si poté budete nanášet make-up, zjistíte, že to jde hladce jako hedvábí, což je důvodem, proč je dermaplaning tak žádaný.

Holení, nebo dermaplaning?

Základní koncept dermaplaningu je podobný holení. Aby ovšem nedošlo k záměně s holením obličeje, doporučuje se dermaplaning provádět pouze se správně zvoleným zařízením na to určeným.

Jak na to?

Nejprve pleť důkladně očistěte a osušte. Při dermaplaningu by na kůži neměly být žádné kosmetické produkty. Poté vezměte do jedné ruky čepel a položte ji na tvář. Opačnou rukou držte kůži pevně napnutou. Krátkými tahy nahoru a dolů pokračujte, dokud neošetříte celou oblast tváře a čelisti na obou stranách. Neopakujte tahy na oblasti, kterou jste již dokončili.

Až budete hotovi, naneste svůj oblíbený ošetřující přípravek nebo hydratační krém. Jakmile si osvojíte správnou techniku, jde to rychle, snadno a bez námahy. Výsledky dermaplaningu nejsou však trvalé, doporučuje se provádět ošetření každé 3 až 4 týdny.

Rizika a vedlejší účinky

Dermaplaning je procedura s nízkým rizikem. Většina lidí má malé nebo žádné reakce. Nežádoucí účinky mohou zahrnovat mírné zarudnutí v obličeji několik hodin po ošetření. Není běžné, aby vám chloupky dorostly silnější nebo tmavší.

Krátkodobé vedlejší účinky mohou zahrnovat:

  • Červená a oteklá kůže od poškrábání
  • Citlivost pokožky
  • Pocit pálení nebo brnění po dobu asi 48 hodin po proceduře

Není potřeba žádné extra péče, aby se vaše pokožka uzdravila. Nicméně, i když je procedura na léto velmi žádaná, po dermaplaningu budete muset být obzvláště opatrní na vystavení se slunci. Poškození sluncem by mohlo vytvořit pigmentové skvrny na vašich čerstvě odkrytých kožních buňkách. Odborníci doporučují používat opalovací krém s alespoň SPF 50 a poté hlavně hydratační krém.

Za nás je to letní tip číslo jedna, vyzkoušíte jej také?

Napsat komentář