V posledních letech se hřál na výsluní wolf shag – účes ve stylu medúzy, motýla, nebo dokonce kočky. Nyní se však na scéně objevilo nové zvíře, které vám poskytne veškerou inspiraci. Je jím skromná myš.
Proč je myší účes myším účesem?
Vzhledem k popularitě všech účesů inspirovaných zvířaty, které se objevily před ním, bylo jen otázkou času, kdy se myší účes dočká své vlastní chvíle. Možná vás napadá otázka, jak může být účes inspirován myší. Nejde o to vypadat jako myš, ale spíše o to, abyste se inspirovali skromností tohoto tvora. Myší střih nabízí nenápadný vzhled, jaký byste očekávali od všech good girls z oblíbených filmů a seriálů. Skvělým příkladem je například Rory v Gilmorových děvčatech.
Střih spojující jednoduchost a sázející spíše na nevýrazné barvy
Myší střih v podstatě zahrnuje velmi lehce vrstvený midi nebo dlouhý účes spojený s plnou, ale trochu rozcuchanou ofinou. Barevně se obvykle kombinuje s přírodní myší blond, hnědou nebo zrzavou. Na třešňově červenou či platinovou tedy v tomto případě zapomeňte. Pokud se vydáte do kadeřnického salonu, nezapomeňte si vyžádat vrstvy, které by orámovaly obličej, aby účes nepůsobil kostrbatě.
V současné době si tento střih oblíbila Taylor Swift nebo Suki Waterhouse, v našich končinách je jeho zastánkyní Jenovéfa Boková. Jeho kořeny ale sahají do minulosti. Už hvězdy 70. let jako Jane Birkin a Brigitte Bardot měly dlouhé vrstvené střihy s trendy ofinami. A inspirují dodnes.
PŘEČTĚTE SI TAKÉ: NENÁROČNÝ ZPŮSOB, JAK OŽIVIT ÚČES, A PŘITOM DBÁT NA ZDRAVÍ VLASŮ: VYZKOUŠEJTE TRENDY SKINNYLIGHTS
Sázka na jednoduchost a přirozenost
Účes v duchu roztomilé myšky si klade za cíl vypadat přirozeně a rozpustile, takže nejlépe působí přirozeně vyfoukaný – ať už mírně zvlněný, nebo úplně kudrnatý. Je to přesně ten typ střihu, který je nenáročný na údržbu, když se blíží zima. Nejlépe uděláte, když vsadíte na svou přirozenou vlasovou strukturu – ať už je rovná, vlnitá, nebo kudrnatá. Pamatujte, že přirozenost hraje prim.
Jak se starat o ofinu?
Jelikož je ofina nedílnou součástí myšího střihu, měli byste vědět, že je potřeba ji udržovat v kondici. Jak na to?
Fénujte
Ofina schne rychleji, než byste si mohli myslet. Nástroj, bez kterého se pravděpodobně neobejdete, je fén s kulatým kartáčem, který vlasy vysuší a dodá jim potřebný objem. Ještě před samotným procesem však nezapomeňte na tepelnou ochranu.
Péče, péče, péče
Ofina je svým způsobem jako křehká bytost, takže s ní zacházejte opatrně. Je totiž mnohem náchylnější k vysušování a drsnějšímu poškození tepelnými nástroji a přírodními živly. Proto nezapomínejte na pravidelnou výživu a hydrataci. Ideální jsou přírodní oleje, které ofině dopřejí potřebný lesk a dostatek vitamínů. Buďte však opatrní s množstvím – stačí opravdu malá troška, jinak by ofina mohla působit mastným dojmem.
PŘEČTĚTE SI TAKÉ: PODZIM SI ŽÁDÁ INTENZIVNĚJŠÍ VLASOVOU PÉČI: OSLŇUJTE SVOU HŘÍVOU I BĚHEM SYCHRAVÝCH DNŮ
Častější mytí
I kdybyste bez ofiny vydrželi 40 dní a 40 nocí bez mytí vlasů, život s ní takový přístup rozhodně nedovolí. Možná se budete muset daleko častěji trapně krčit nad umyvadlem v koupelně a umývat si ofinu s nepatrnou kapkou šamponu. V případě nejvyšší nouze vás může zachránit také suchý šampon.
Opatrně se stylingem
Ofina si žádá zvýšenou opatrnost, i pokud jde o styling. Každodenní styling žehličkou na vlasy může vést k tepelnému poškození, které se nelehce spravuje, proto investujte do dobrého fénu s chladným vzduchem, kulatého kartáče a případně i natáček. Další nezbytnou součástí vaší výbavy bude lehký sprej na ochranu před teplem, který poskytuje neviditelnou bariéru proti každodennímu poškození horkem. V neposlední řadě nezapomínejte na kvalitní lak na vlasy, aby účes zůstal přirozený a kadeře nebyly slepené.
Zdroj: Glamour, Daily Mail, Glamour Magazine
$content$