Neděle 14.07.2024
20 triků, jak se cítit lépe, když máte špatný den: Zkuste pořádný relax nebo dejte na Miley Cyrus
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

20 triků, jak se cítit lépe, když máte špatný den: Zkuste pořádný relax nebo dejte na Miley Cyrus

Ať už vstanete z postele levou nohou, nebo vás během rána potká řada nepříjemností, nikdy není příjemné začít den na nesprávné vlně. I když nemůžete všechny problémy okamžitě vyřešit nebo stisknout tlačítko restart, lze udělat několik věcí, abyste se navzdory všemu cítili lépe. Jaké triky využít, kdykoli máte špatný den?

Jděte ven

Pokud máte během dne dostatek času a můžete vyrazit na výlet nebo piknik, je to skvělé. Jestliže však je váš den hektický a kalendář praská ve švech, i krátká přestávka na oběd venku vám zvedne náladu. Zkuste se alespoň na 10 minut projít kolem bloku a uvidíte, že vám to pomůže zvednout energii a myslet pozitivněji.

Zavolejte nejbližším

… anebo zkuste zavolat přátelům, které jste dlouho neviděli nebo o nich neslyšeli.

Cvičte hluboké dýchání

Pokud se uprostřed náročného dne cítíte přetíženi nebo se chcete zresetovat, vyzkoušejte hluboká dechová cvičení. Ta vám mohou pomoct zklidnit se a změnit myšlení.

Jděte do kina

Místo toho, abyste se zavrtali do deky u Netflixu (i když i to může někdy pomoci), zkuste si zajít sami do kina. Ponoříte se do fiktivního příběhu, místo abyste se zabývali svým špatným dnem.

Dopřejte si něco relaxačního

Skvělým lékem na pochmurnou náladu je dopřát si například masáž, pedikúru nebo nový účes. Pokud to není váš šálek kávy, můžete si přečíst knihu nebo složit puzzle. Skvělým způsobem odreagování jsou také omalovánky pro dospělé.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Proměňte svou koupelnu v oázu klidu

Vyberte si jednu ze svých oblíbených svíček a relaxační playlist a odpočívejte v naprosté blaženosti. Nezapomeňte zhasnout světla a vzít si s sebou nějaké občerstvení.

Tip na článek: Vyvarujte se chyb, kterých se lidé nejčastěji dopouští při zařizování koupelny

Přečtěte si několik motivačních citátů

Pokud si potřebujete zlepšit náladu, přečtěte si některé ze svých oblíbených citátů nebo básní, které vám vždy navodí dobrou náladu. Mnoho lidí má v oblibě Rumi Kaur či ikonickou Mayu Angelou.

Napište si, co na sobě obdivujete

Snažte se nebýt k sobě příliš kritičtí a neobviňujte se ze špatného dne, který máte. Pokud se vám to ve vašem současném stavu zdá nemožné, zkuste si malé poznámky o sebelásce schovat do svého pokoje, abyste je mohli najít, kdykoli budete mít špatný den.

Jděte na Pinterest

Je něco lepšího než jít na Pinterest a nechat se inspirovat ke změně šatníku nebo naplánovat příští dovolenou? Vytvořte si několik nástěnek s recepty, které chcete vyzkoušet, nebo s roztomilými outfity na příští víkendové rande.

Vytvořte si deník vděčnosti

Místo toho, abyste se soustředili na věci, které se vám v životě nedaří, připomeňte si, za co všechno jste vděční. Potřebujete jen deník, pero a své myšlenky.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Ventilujte své pocity

Pokud nemáte nikoho, kdo by vás poslouchal, můžete si vše zapsat do sešitu nebo napsat kamarádovi, spolubydlícímu, členovi rodiny či jiné blízké osobě. Někdy prostě potřebujete, aby vám někdo potvrdil, že všechny ty špatné věci jsou jen ve vaší hlavě a že den není tak katastrofální, jak si myslíte.

Najděte si nový recept na dezert a vyzkoušejte ho

I pečení může být skvělým prostředkem proti – stresu a není nic lepšího než se odměnit něčím chutným, co jste připravili vlastníma rukama. Pokud nemáte chuť na sladké nebo neradi vaříte, objednejte si oblíbené jídlo ve své oblíbené restauraci.

Tip na článek: Oslaďte si víkend lahodným dezertem aneb Recepty, které si zamilujete

Přihlaste se na kurz jógy nebo meditace

Dnes večer nebo zítra ráno se přihlaste na lekci jógy. Budete se mít na co těšit a opravdu si pročistíte mysl.

Prohlédněte si staré fotografie a rodinná alba

Vzpomeňte si na všechny krásné chvíle, které jste prožili se svými blízkými. Když uvidíte tyto krásné nebo vtipné obrázky, vybaví se vám hezké vzpomínky.

Projděte se po parku

… anebo si vychutnejte dobrou kávu na lavičce. Pokud jste uvězněni mezi svými čtyřmi zdmi, procházka v přírodě je skvělým prostředkem k pročištění mysli.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Připravte si svůj oblíbený koktejl

Podívejte se na několik videí na YouTube a naučte se připravit dokonalou margaritu nebo některý z mocktailů.

Tip na článek: Pro každé znamení zvěrokruhu existuje vhodný drink

Pijte dostatečné množství vody

Může to znít jako samozřejmost, ale někdy, když jsme myšlenkami jinde, zapomínáme na základní věci, které jsou klíčem k dobrému psychickému i fyzickému fungování. Dostatečně své tělo během dne hydratujte.

Vyzkoušejte nové cvičení

Dopřejte si zdravý příval endorfinů tím, že vyzkoušíte nové cvičení nebo sport. Ať už dáváte přednost pilates, jízdě na kole, boxu, nebo něčemu úplně jinému, naplánování cvičení vám pomůže vypustit páru, a zároveň pečovat o své tělo.

Kupte si květiny

Miley Cyrus má pravdu. Když si koupíte květiny, rozzáříte nejen svůj prostor, ale i svou duši. I malá kytice udělá velkou službu.

Objednejte si pobyt

Pokud vám to rozpočet dovolí, rezervujte si noc nebo víkend v nedalekém hotelu nebo Airbnb. Vše, co potřebujete, je hotelový servis nebo dobrá koupel.

Tip na článek: 3 dechberoucí glampingy, ve kterých si rozhodně odpočinete

Co během špatných dnů pomáhá vám?

Napsat komentář