Neděle 14.07.2024
Life Point: Přežiješ to
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Life Point: Přežiješ to

Mnohokrát jsem přemýšlela nad tím, jestli bych bez někoho dokázala fungovat. V hlavě se mi honilo několik otázek. Tvrzení. Mystifikací. Stále jsem se sama sebe ptala: „Dokážu bez někoho žít? Dokážu žít svůj život bez daného člověka?” Všude jsem četla slova, která tvrdila opak. Pak jsem začala narážet na citáty, které tvrdily, že ano. A v hlavě jsem měla chaos. Ale víš co? Dokázala jsem to. Přežila jsem to. A přežiješ to i ty…

Já vím, já vím… je těžké si to vůbec představit. Fungovali jste spolu. Chodili jste spolu ven. Trávili jste spolu spoustu času. Chodili jste na svoje „randíčka”. Byli jste vy. Byli. Teď už jsi ty. Už je jen on. Samostatné jednotky. Dvě různé osoby.

Nejtěžší období je těsně po rozchodu. V té době, kdy jsi ztratila svou druhou polovinu. Když jsi ztratila „svůj život”. Ale ty jsi ho neztratila. Ztratila jsi někoho, kdo do tvého života nepatřil. Svým způsobem jsi vyhrála, i když to tak dnes necítíš.

Dnes cítíš ztrátu. A to se nemuselo jednat ani o partnerský vztah. Mohl to být i kamarád, který už byl jako bratr. Každá změna bolí. Ale jen na začátku. Pokud se vaše cesty rozešly, mělo to smysl. Mělo to význam pro tebe i pro něj. Věřím, že cítíš ztrátu. Ale teprve s odstupem se ti ukážou všechny ty věci, které pochopíš až časem. Pochopíš, že ne každá ztráta je ztrátou. Ne každé rozhodnutí, které bolí, je špatné. Ne každý přítel je skutečně přítelem…

Přežiješ to!

Ať se ale stalo cokoli, přežiješ to. Opravdu. Nejsi první a bohužel ani poslední. Všichni si tím projdeme, a to několikrát za život. Najít lidi, kteří stojí za to, aby byli ve tvé budoucnosti – to je náročné. Ale i to jednou přijde.

Vím, že máš spoustu otázek. I já jsem je měla. Kladla jsem si je znovu a znovu. Ale víš co? Jediné, čeho tím dosáhneš, je, že si ublížíš. Tím, že se budeš pořád vracet zpět. Vracet se k věcem, které už nemůžeš ovlivnit. Vracíš se někam, kam už nepatříš. Hlava tě nutí o tom přemýšlet, ale ubližuješ svému srdci…

Zvládneš to!

Co když už ti nikdo nenapíše „dobré ráno”? Zvládneš to.

Co když už ti nikdy nezavolá to známé číslo? Zvládneš to.

Co když se už nikdy neuvidíte? Zvládneš to.

Co když už nikdy nepůjdete na společnou kávu nebo výlet? Zvládneš to.

Co když už nikdy nepůjdete na ta známá místa, která se ti vryla do srdce? Zvládneš to.

Co když to „sbohem” bude navždy? Zvládneš to.

Co když jsi byla ty ta špatná? Všichni jsme pro někoho špatní. Zvládneš to.

Co když ti lhal? Zvládneš to.

Co když se nic nevrátí a všechno bude jinak? Zvládneš to.

Co když se tvůj svět od základů změní? Zvládneš to.

Co když pochybil on? Zvládneš to.

Co když svět bude vypadat jinak? Zvládneš to.

Zvládneš to, přežiješ to

Nikdy nedovol, aby tvůj život byl životem někoho jiného. Nedovol, aby tvá rozhodnutí závisela na jiných lidech. Nikdy nedovol, abys ztratila samu sebe. Nedovol to.

Život nemusí jít podle našich představ. Ani tehdy se nezastavuj. Bojuj. Sni. Žij. Miluj. Nenáviď. Ale hlavně miluj. I když to předtím s nikým nevyšlo. Miluj. Nenič si budoucnost kvůli někomu, kdo patří do tvé minulosti. Neodmítej někoho, kdo s tebou chce prožít budoucnost i přítomnost. Nedej lásce STOP. Nedej lidem STOP.

Zvládneš to, ať se stane cokoli. Přežiješ to. Pokud máš pocit, že jsi udělala chybu, tak z ní vytěž maximum. Omluv se. Pouč se. Nedělej tečky tam, kde život píše čárky. Vykouzli někomu úsměv na tváři, udělej někomu radost, žij pro druhé. Ale při tom všem nezapomeň, že i ty jsi někdo.

Napsat komentář