Středa 22.05.2024
Prostředí nás formuje aneb 3+1 tipů, jak ho zútulnit
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

Prostředí nás formuje aneb 3+1 tipů, jak ho zútulnit

To, že člověka ovlivňuje, v jakém prostředí se nachází, jste určitě už alespoň jednou slyšeli. V dnešním článku se dozvíte, jak jsme se s tímto uvědoměním popasovali na začátku pandemie. A představíme vám pár tipů, jak jsme vylepšili místo, kde trávíme nejvíce času.

Tím, že jsme se před rokem uchýlili do svých domovů, jsme si uvědomili, že se ve svém pokoji necítíme tak dobře jako kdysi. Potom, co odjedeme studovat vysokou školu a bydlíme ve studentském bytě, nám náš starý pokoj u rodiny slouží jen jako rychlé útočiště o víkendu. 

Po pár měsících trávení doma ale zjišťujeme, že barva, která zdobila náš pokoj, nás spíš dráždí než uklidňuje. Dále si uvědomujeme, že spousta obrázků, které jsme tam měli, byly pověšeny jen z nutnosti – prostě se nikam jinam nevešly. Je sice hezké, když máte v pokoji jako obraz Pocahontas, ale pokud se už při pohledu na daný obraz nebo věc nepocítíte pocit radosti a obdivu nad tím, jakou krásnou věc doma máte, tak byste měli zvážit, jestli ji v pokoji ještě chcete mít.

Spousta věcí také odvádí pozornost jinam, a tak je těžké se na něco opravdu soustředit. Cítíme, že je potřeba udělat pár změn. Stejně, jako jsme se změnili my při nové životní etapě. A tak bychom se s vámi chtěli podělit o pár tipů, které nám pomohly, abychom se cítili lépe, aby nám tento prostor mohl sloužit jako útočiště, kde si odpočineme po náročném dni, ale také jako pracovna.

Obrazy

Změnou výzdoby můžete změnit charakter celého pokoje. Obrazy se světlými a sytými barvami mohou rozzářit každé neútulné zakoutí pokoje. Pokud vás baví malování, můžete si prostor vyzdobit svými výtvory. Ale pokud nemalujete nezoufejte, mohla by to být příležitost, jak podpořit české tvůrce. Také je známo, že obrazy zachycující přírodu mají pozitivní vliv na naše zdraví.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Pokojové rostliny

Mnozí z nás mohli pocítit po chvíli strávené doma úzkost. Nejenom milovníkům přírody začal chybět čerstvý vzduch a volnost, kterou příroda nabízí. Pokuste se přírodu částečně přenést k vám domů. Pokud máte zaryté přesvědčení, že každá květina, která překročí váš práh domu, automaticky uhyne, nezoufejte. Je plno nenáročných rostlin, které dokáží žít i ve stinném prostoru. I rostliny můžete navíc nakupovat online.

Vision board

Pro motivaci můžete sáhnout po „vision board“. Na našem webu již najdete tipy, jak takovou nástěnku vytvořit. Nástěnku doporučujme umístit blízko postele, ne ke stolu, protože by vám při práci mohl často sklouznout zrak na ni a vy byste si tak představovali vaši vysněnou věc a rozptylovali se. U postele uvidíte “vision board” každé ráno a večer, a tak si můžete vizualizovat, co chcete, aby se vám splnilo. A věřte, že zákon přitažlivosti vám pomůže v realizaci.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Difuzér

Jako poslední bychom vám chtěli doporučit difuzér, který nejenom zvlhčuje vzduch. Různé esence vám také mohou pomoci se zklidněním, spánkem, nebo naopak s koncentrací a probuzením.

V komentářích se s ostatními můžete podělit o své tipy, jak zútulnit domácí prostředí. Podařilo se vám během karantény objevit nějakou věc, ze které se radujete každý den?

Napsat komentář