Středa 22.05.2024
6 důvodů, proč si zamilovat podzim
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
LIFESTYLE

6 důvodů, proč si zamilovat podzim

Začínáte na sobě pociťovat podzimní splín a nejraději byste se vrátili do dlouhých letních dní? Nezoufejte! I podzim má své kouzlo. Co si na tomto barevném ročním období zamilovat?

Podzim je obdobím, kdy lidé často propadají depresím a úzkostem. Dny se totiž začínají krátit a počasí také nebývá zrovna nejvlídnější. Podzimní plískanice, mlhy a vítr nás tak často donutí zůstat raději doma a vůbec nevycházet. Ovšem toto roční období má i své světlé stránky.

Můžete trávit dny sledování filmů a seriálů

Milujete filmy a seriály? Podzim je ideálním ročním obdobím, kdy se můžete doma zachumlat do deky, připravit si spoustu lahodného občerstvení a uspořádat filmový či seriálový maraton.

Dýně, kam se podíváš

Dýňová polévka, dýňové latte, dýňové koláče… dýně a podzim zkrátka patří k sobě. Vytěžte z toho maximum a čarujte s dýní i v kuchyni.

Fotografie: Unsplash (unsplash.com)

Svíčky, svíčky a zase svíčky

Kdo by nemiloval světlo svíček? Dokážou zútulnit jakýkoliv prostor a nastolit romantickou atmosféru. Pokud si navíc zapálíte svíčku s vaší oblíbenou vůní, ihned budete mít lepší náladu. Která vůně je ta vaše?

Konečně můžete vrstvit

Letní šaty jsou sice fajn, ale podzim vám dovoluje něco, co je v létě nemyslitelné – vrstvení. Tílka, croptopy a krátké sukně stále neukládejte do skříní, ale pouze k nim přidejte další kusy oblečení – bundy, svetry a trenčkoty a vyrazte do ulic.

Prodloužené víkendy a další svátky

Na léto sice připadají hned dva státní svátky za sebou, ale podzim nám nabízí dva prodloužené víkendy. A školákům také podzimní prázdniny. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na stále oblíbenější Halloween a Dia de Los Muertos. Proč si již nyní nenaplánovat kde a jak tyto speciální dny strávíte?

Barevné listí a nostalgie ve vzduchu

Podzim je typický také svou vůní. Vzduch již začíná být chladnější, listy se zbarvují do červené, žluté i oranžové a na nás může padat trocha té nostalgie. Což ale vůbec nemusí být špatné. Užívejte si procházky v listí, nasávejte chladnější vzduch plnými doušky, zpomalte a poddejte se nostalgické náladě.

Nenechte si podzim proklouznout mezi prsty a vychutnejte si ho plnými doušky. Popíjejte pumpkin spice latte, vrstvěte své oblíbené kousky oblečení, podívejte se na svůj oblíbený seriál, zapalte si svíčku a naplánujte si, jak strávíte nadcházející prodloužené víkendy a podzimní svátky…

Napsat komentář