Trend, který se zaměřuje na to, abyste při zařizování svého prostoru nespěchali. Slow decorating má za cíl poskytnout realističtější a udržitelnější alternativu dekorování vašeho interiéru. Co přesně ale tento pojem znamená?
Co je slow decorating?
Při stěhování do nového bytu může být lákavé proces zařizování uspěchat a bez přemýšlení nakupovat nábytek a mnohdy i kýčovité doplňky, abyste si nový prostor mohli rychleji začít užívat. V poslední době se však prosazuje opačný přístup – věnování času tomu, abyste zvážili, co kupujete, a investování do nadčasových kousků, které budete moci využívat nebo obdivovat i za další řadu let.
Proč vsadit na kouzlo designového trendu?
Někdy je třeba strávit v novém prostoru nějaký čas, než skutečně pochopíte, jak jej vůbec chcete stylizovat. V tom okamžiku přichází na řadu slow decorating, který vám pomůže postupně zjistit, jaký tvar pohovky bude ve vašem obývacím pokoji nejlépe fungovat, zda je krémový koberec praktický, nebo zda máte dostatek odvahy k tomu, abyste vyzkoušeli trend červených stěn. Vyhnete se tak impulzivním nákupům, ušetříte peníze a budete mít čas na sestavení rozpočtu, aniž byste najednou utratili své veškeré úspory.
Výhody techniky slow decorating
Zabraňuje impulzivním nákupům
Pokud je vaší prioritou číslo jedna stihnout vyzdobit svůj interiér co nejrychleji, může se stát, že si nakonec koupíte věci, které byste jinak nekoupili. Když se ale zbavíte tlaku a pochopíte, že není kam spěchat, sami poznáte, že slow decorating není vůbec od věci. Místo zběsilé unáhlenosti tak najednou získáte spoustu času, abyste pečlivě promysleli to, jak své bydlení zařídit.
Slow decorating je udržitelnější
Slow decorating ze své podstaty činí vaše nákupní návyky udržitelnějšími, zejména pokud nakupujete z druhé ruky nebo upcyklujete předměty. A protože nakupujete pouze věci, které se vám líbí a o kterých jste přesvědčeni, že budou ve vašem prostoru fungovat, zamezujete plýtvání, které vzniká při nákupu předmětů, které vám vydrží jen několik měsíců, než se rozbijí nebo vyjdou z módy.
Technika, která vám pomůže ucelit vlastní estetiku
Protahování procesu dekorování vám dává čas na to, abyste přesně zjistili, co se vám líbí a nelíbí a co ve vašem prostoru funguje. K tomu účelu vám může posloužit i nástěnka, kterou si lze vytvořit na Pinterestu. Díky ní uvidíte prvky, které se k sobě nehodí, nebo naopak ty, které do sebe perfektně zapadají, čímž se vám otevře dostatek prostoru na experimentování.
Přijměte nedokončenost
Váš domov či byt může nějakou dobu působit prázdně, ale to je v pořádku. Nebojte se o svém domově přemýšlet jako o neustále se vyvíjejícím díle. Místo toho, abyste se soustředili pouze na hotový výrobek, užívejte si proces přizpůsobování svého domova svým konkrétním přáním a potřebám. Pamatujte, že interiér, který zařizujete, je jako vy sami, a proto se vyplatí celý proces neuspěchat. Když uvažujete například o změně účesu, také se obvykle ihned nezvednete a nezamíříte do nejbližšího kadeřnictví, které navíc nemá příliš dobrou pověst.
Už jste někdy slyšeli o pojmu slow decorating? A jaký typ interiéru se líbí nejvíce vám?
$content$