Středa 22.05.2024
Španělsko: Co vše musíte vědět před jeho návštěvou?
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Španělsko: Co vše musíte vědět před jeho návštěvou?

Ročně přiláká Španělsko desítky milionů turistů. Pokud i vás zlákala tato jihoevropská země, rozhodně byste si měli před odletem nastudovat následující fakta, zajímavosti a další praktické tipy…

Základní info, které zná každý?

O důvody, proč se vypravit do Španělska, jsme se s vámi již podělili. Proto nastává čas na to, připravit se na cestu. Existují totiž věci, které o této evropské zemi ví úplně každý – jaké je hlavní město, kde leží a s jakými státy sousedí. Chcete-li si ale svůj pobyt vychutnat naplno, vyplatí se vám znát i něco navíc. A právě to něco extra vám přinášíme.

Odpolední siesta a následná fiesta

Jestliže se nechystáte do první jihoevropské země, jistě vás nepřekvapí, že i ve Španělsku se dodržuje tradiční odpolední siesta. Pokud si chcete mezi druhou a pátou odpoledne něco nakoupit, pravděpodobně budete mít smůlu. Při pobytu ale zjistíte, že krátký odpolední šlofík je v horkých letních dnech velmi osvěžující a možná si jej budete dopřávat také. V žádném případě si ale siestu nepleťte s fiestou! Zatímco při siestě se odpočívá, při fiestě se tančí, zpívá, hoduje a pije. Jako fiesta se dá označit libovolná slavnost, kterých se po celém Španělsku koná během roku nespočet.

Večeře před desátou? Ani náhodou!

V zemích, které mají vysoký počet slunečných dní za rok a jejichž průměrné roční teploty jsou mnohem vyšší než ty v Česku, je zcela běžné, že životní tempo je od toho našeho velmi rozdílné. Zatímco my se stále někam honíme, ve Španělsku panuje pohoda a klídek. Pokud vyrazíte na večeři v šest večer, pravděpodobně budete v podniku obklopeni pouze dalšími turisty. Místní si totiž večeře dopřávají přibližně o 4 hodiny později.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Plánování se Španěly vás zabije

Patříte k lidem, kteří mají rádi vše pod kontrolou a rádi dopředu plánují? Tuto vlastnost spousta Španělů postrádá. Pokud si budete chtít se Španěly něco dohodnout, pravděpodobně na vás mávnou rukou a prohlásí mañana.

Nudismu zdar!

Rádi se opalujete nejenom nahoře, ale také dole bez? Ve Španělsku neexistují žádné zákony, jenž by zakazovaly nahotu, a tak se zde nachází opravdu hodně nudistických pláží. Chcete-li se vrátit z dovolené dokonale opálení, zahoďte stud a plavky a vydejte se na některou z nich, například na Playa Muerto.

Toužíte-li strávit dovolenou v zemi, kde je na všechno moře času, obyvatelé mají spoustu věcí na salámu a sluníčko zde svítí více jak 300 dní v roce, vyrazte do Španělska. Už balíte?


Zdroj:

https://www.radynacestu.cz/magazin/10-duvodu-proc-navstivit-spanelsko/

https://www.invia.cz/blog/10-duvodu-proc-vyrazit-na-dovolenou-do-spanelska/

Napsat komentář