Neděle 14.07.2024
„Pomáhá mi ohlédnout se, jaký kus jsem ušla,“ říká Míša Mrázková
Fotografie: Se souhlasem Michaely Mrázkové
INTERVIEW

„Pomáhá mi ohlédnout se, jaký kus jsem ušla,“ říká Míša Mrázková

Michaela Mrázková je slečna, která propadla cvičení a zdravému životnímu stylu a pomáhá s ním i dalším lidem. Úzce spolupracuje s LadyLab a na Instagramu ji sleduje přes 62 tisíc lidí. Co pro ni cvičení znamená? Dává přednost posilovně, nebo cvičení doma? Jak se dostala do týmu LadyLab? A má v plánu se někdy živit něčím jiným?

Míšo, víme, že se fitness věnuješ už několik let. Byla jsi vždy sportovní typ? A pokud ano, tak jakým pohybovým aktivitám ses dříve věnovala?

V dětství jsem vlastně vůbec nebyla sportovní typ. V tělocviku jsem zrovna nevynikala, zato jsem odmalička hrála na housle a piano. Nějaký zájem o sport se u mě projevil v pubertě, kdy jsem začala dělat sportovní aerobik, a později jsem se dostala právě do fitka, ze kterého mě už nikdo nikdy nedostal.

Co pro tebe cvičení vlastně znamená?

Je to hlavně můj koníček, můj relax, ze kterého se stala i má práce. Cvičím, protože se chci udržet fit a ráda samu sebe překonávám.

Máš raději cvičení doma, nebo jsi milovník posilovny? 

Rozhodně bych se označila za milovníka posilovny!

Fotografie: Se souhlasem Michaely Mrázkové

Kromě cvičení, je ještě nějaký sport, který si získal tvoje srdíčko?

Díky zavřeným fitkům jsem za ten poslední rok propadla běhání.

Není tajemstvím, že jsi fitness trenérkou a pomáháš dalším lidem v jejich cestě. Proč ses rozhodla se jí stát? 

Byla to vlastně velká náhoda. Přišla příležitost udělat si trenérský kurz, který jsem chtěla, hlavně abych správně cvičila já sama, a jak se to o mně trochu rozkřiklo, začali se klienti ozývat sami a mě to s nimi hrozně bavilo.

Myslíš, že při fitness trenérství stačí si udělat jeden kurz a dost, nebo je důležité se vzdělávat dál?

Jsem přesvědčená, že jeden kurz nestačí, je potřeba neustále získávat nové aktuální poznatky v této sféře. I já pravidelně absolvuji různé workshopy a semináře, mám jich na kontě nejmíň kolem patnácti.

Kromě trenérských kurzů jsi absolvovala i kurz výživového poradce. Byl to pro tebe další krok k pomoci lidem při dosahování jejich cílů, nebo sis chtěla i ty sama ověřit informace již získané zkušenostmi, které jsi v té době měla?

Určitě to pro mě bylo zčásti rozšíření poznatků, zčásti jsem si ověřila vše, co už jsem znala z předchozích kurzů.

Fotografie: Se souhlasem Michaely Mrázkové

Lidé si mohou objednat tvoje služby ve formě stravovacích i tréninkových plánů, ale i osobních tréninků. Ty se ale v této situaci, kdy jsou posilovny zavřené, konat nemohou. Jak jsi tuto překážku řešila? Našla jsi nějaký způsob, jak lidi osobně trénovat i dál?

Když už bylo jasné, že se fitka hned tak neotevřou, nabídla jsem klientům online lekce prostřednictvím videohovorů, a musím říct, že to má překvapivě velký úspěch.

Kromě tvých osobních služeb si s tebou můžeme zacvičit i prostřednictvím LadyLab videí. Jak ses vlastně stala členkou LadyLab?

LadyLab mě před třemi lety oslovil s nabídkou spolupráce – původně mělo jít o krátká videjka na Instagram, a vůbec by mě tenkrát nenapadlo, kam až ta spolupráce přeroste. Jsem moc ráda za příležitost, jakou mi LadyLab dal, a opravdu mě natáčení tréninkových videí naplňuje.

Která cvičební videa pro LadyLab tě baví natáčet nejvíce? A která pak mají nejlepší ohlasy u vašich sledujících?

Já si vlastně sama určuji, co se bude natáčet i obsah jednotlivých tréninků, takže mě baví úplně vše! Největší úspěch ale mají HIIT tréninky a tabata, takže spíš dynamické cvičení.

Co máš vlastně vystudováno? Děláš, nebo máš v plánu dělat, kromě cvičení to, co máš vystudováno?

Vystudovala jsem bakalářské studium na ČVUT a inženýrské studium na VŠPP, obor Ekonomika a management. Cvičení se určitě vzdát nechci, ale člověk nikdy neví, kam ho život zanese.

Fotografie: Se souhlasem Michaely Mrázkové

Přemýšlela jsi někdy o tom, že bys cvičení a vše s ním spojené odsunula na vedlejší kolej a živila se něčím jiným?

Zatím jsem se nad touto možností příliš nezamýšlela, protože stále doufám, že fitka brzo otevřou!

Máš pocit, že se v nynější situaci zájem o cvičení, i podle zájmu o tvé služby, spíše zvedl, nebo klesl?

Myslím, že se lidé přizpůsobili a začali více cvičit v domácích podmínkách. Pokles zájmu o mé služby ale pociťuji, a je škoda, že jsou fitka zavřená zrovna teď “v sezóně”, kdy před létem lidé fitko navštěvují nejvíce.

Máš někdy problémy s motivací, nebo se touto dobou nenecháš odradit a cvičení si stále užíváš?

I já mívám období, kdy se mi nic nechce, nevidím progress a už mě unaví cvičení doma. Vždy se ale snažím zůstat na té své cestě. Pomáhá mi třeba ohlédnout se zpět na to, jaký kus už jsem ušla.

Na co se těšíš nejvíc, až se situace uklidní a bude opět víc možností, jak trávit svůj čas?

Asi vás nepřekvapí, že se těším nejvíc do fitka! Také do restaurace na oběd s přáteli nebo třeba do kina. A taky se těším na nějakou pořádnou dovolenou.


Instagram | Web

Napsat komentář