Středa 22.05.2024
„Měnit bych nechtěla nic, i když pár těžkých období bylo,“ přiznává Veronika Wisiorková
Fotografie: Se souhlasem Veroniky Wisiorkové
INTERVIEW

„Měnit bych nechtěla nic, i když pár těžkých období bylo,“ přiznává Veronika Wisiorková

Samu sebe vidí jako člověka, který pomáhá ostatním najít harmonii ve stravě a pohybu. Přesně to hlásá bio jejího instagramového profilu, který sleduje přes 25 tisíc lidí. Fitness trenérka a výživivá poradkyně Veronika Wisiorková má za sebou už pořádný kus cesty. Co ji přivedlo ke cvičení a následně také k soutěži Bikini fitness? Změnila se podle ní tato soutěž od té doby nějak? Jak se dostala ke spolupráci s Fitness Institutem? A proč má ráda možnost být aktivní na víc online platformách?

Verunko, na sociálních sítích tě vidíme jako fitness trenérku, výživovou poradkyni a slečnu, která se umí vtipně prezentovat a motivovat ostatní. Jak samu sebe vnímáš momentálně ty?

Líbí se mi, jak mě vidíte. Řekla bych, že jsem výživová poradkyně, ale taky možná trochu pomocná ruka ve chvíli, kdy se člověk potřebuje o někoho trochu opřít. Moc ráda motivuju ostatní k pohybu, protože to vnímám jako jednu z nejdůležitějších součástí života. Jsem taky součást Fitness Institutu, kde vzděláváme ostatní v oblasti zdravého životního stylu, spolumajitelka SPOLU label, kde šijeme s kamarádkou udržitelné, pohodlné a slušivé oblečení pro ostatní holky. A v neposlední řadě jsem taky kamarádka, starší ségra a normální holka, co má ráda jídlo, pohyb, smích a mého pejska Kešulku. 

Před tím, než ses stala fitness trenérkou, dělala jsi nějaký jiný sport? A pokud ano, tak jaký a děláš ho stále?

Ano, závodně jsem od 13 let tancovala v havířovské taneční skupině street dance, kam jsem se po šestileté pauze před dvěma lety zase vrátila.

Fotografie: Se souhlasem Veroniky Wisiorkové

Co tě vlastně ke cvičení přivedlo? Byla to chuť zkusit něco nového, nebo tě k tomu někdo navnadil?

Díky tancování jsem k pohybu měla docela blízko. Dostala jsem se v jednu chvíli do bodu, kdy jsem chtěla měnit svoji postavu, a tak jsem začala s tehdejším přítelem chodit do fitness centra a více běhat. No a tam mě chuť posouvat se docela rychle chytla.

Kromě toho, co bylo již zmíněno, jsi i závodila v kategorii Bikini fitness. Proč ses rozhodla působit v těchto soutěžích?

To hezky navazuje na tu chuť posouvat se. Cvičení ve fitku mě začalo rychle bavit, chtěla jsem v tom mít nějaký systém, a tak jsem si nechala sestavit tréninkový plán a tělo se začalo rychle měnit a mně se to moc líbilo. Tak jsem chtěla víc, chtěla jsem vypadat jako ty holky na prknech, které jsem obdivovala. Navíc jsem od přírody trochu exibicionista, a protože jsem přestala tancovat, hledala jsem něco, kde bych se zase mohla předvést. Tohle byla pro mě ideální kombinace hezké vysportované postavy, pódia a ladné prezentace. 

Máš pocit, že se „ideál bikinky“ od té doby, co jsi stála poprvé na prknech, nějak změnil? 

Určitě se za ty roky hodně proměnil. Když jsem soutěžila já, definice svalů byla daleko méně výraznější, než je dnes. Pózování bylo více volnější. Dnes mi připadají holky lépe připravené, prezentace profesionálnější a svaly, které mají, jsou daleko tvrdší a větší než tehdy.

Fotografie: Se souhlasem Veroniky Wisiorkové

Plánuješ se někdy do budoucna na soutěžní prkna zase vrátit, nebo tomu zkrátka necháváš volný průběh a uvidíš, jak to budeš cítit?

V loňském roce jsem tohle chtěla znovu absolvovat, ale je to asi dva měsíce zpět, co jsme se s mým současným koučem rozhodli přípravu ukončit a dopřát tělu klid a odpočinek od diet, kterých mám za sebou nespočet. Takže se teď soustředím více na sportovní výkony a dostatek jídla a nechávám si pro sebe tuhle možnost do budoucna otevřenou – podle toho, jak to budu zrovna cítit.

Je něco, na co z období soutěží nerada vzpomínáš a co bys případně ráda změnila, kdyby to šlo?

Měnit bych nechtěla nic, i když tam pár těžkých období bylo, protože mi to dalo zkušenosti, které věřím, že jsem potřebovala získat. To, co do těch těžších věcí řadím, je extrémní předzávodní dieta a pozávodní období, které mě na pár let uzavřelo do kruhu dalších diet a nespokojenosti. 

Jak již bylo řečeno, absolvovala jsi i kurz Poradce pro výživu. Bylo to proto, že jsi chtěla posunout svoje možnosti pomoci ostatním lidem, nebo sis i ty sama chtěla ujasnit směry ve výživě a možnosti zdravého stravování?

Všechny tyhle kurzy, které za sebou mám, studuji primárně kvůli sobě, protože lidské tělo a mysl mě neuvěřitelně fascinují a já chci vědět více. Hezky se to pak ale propojuje s tím, že můžu pomáhat ostatním, takže je to taková dvojitá výhra.

Fotografie: Se souhlasem Veroniky Wisiorkové

Absolvovala jsi i jiné kurzy, nebo si své další vzdělání získávala spíše samostudiem a praxí?

Mám za sebou rekvalifikační kurz instruktora fitness a hromadu jednodenních kurzů z oblasti výživy a pohybu, hodně samostudiem, ráda poslouchám podcasty, čtu knížky a články. Vzdělávám se taky v oblasti marketingu, kde mám za sebou Social Media Akademii, nebo aktuálně třeba studuju kurz o mozku od kluků z Brain We aree.

Už dlouho spolupracuješ s Fitness Institutem, kde působíš jako lektorka. Jak se vlastně tvoje cesta propojila s cestou Fitness Institutu?

Byla to moje tehdejší touha po vzdělávání a vědění v oblasti výživy, která mě přivedla na jeden z úplně prvních kurzů, který vůbec Fitness Institut pořádal. Přednášel majitel Fitness Institutu Honza Caha, se kterým jsme se tam seznámili a domluvili, že mě připraví na moje první závody v Bikini fitness. No a z trenéra se časem stal dobrý kamarád, a tak nějak vyplynulo, že mě postupně začal do Fitness Institutu více angažovat, za což jsem moc ráda, protože je to ta nejlepší komunita lidí, kterou znám.

Když jsi začínala cvičit, napadlo tě někdy, kam až tě cvičení zanese a jak moc ti změní život?

Upřímně mě nikdy nenapadlo, že mě to zavede až sem, na místo, kde mě pohyb a výživa živí. Jsem za to nesmírně vděčná, i protože jsem díky tomu poznala úžasné lidi.

Fotografie: Se souhlasem Veroniky Wisiorkové

Cvičení a dalším tématům se věnuješ i ve svém Podcastu PoVídačky a na YouTube kanálu. Co z toho tě baví více – natáčet videa, nebo nahrávat podcasty?

Aktuálně mě více baví podcasty, možná i proto, že je sama více vyhledávám k poslechu. Připadá mi to intimnější a je to i jednodušší na publikaci.

Liší se nějak obsah, který předáváš na YouTube, od obsahu, který sdílíš v podcastu?

Pořád to jsou nějaké moje zkušenosti, o kterých povídám, ale v podcastu se snažím zapojovat i edukativní díly, to jsem zatím na YouTube moc nedělala.

Do toho všeho píšeš svůj vlastní blog Healthy lifestyle, který tu byl vlastně od začátku tvého působení v online světě. Není náročné sdílet obsah na tolika platformách? Baví tě to stále?

Blog už těmi dalšími platformami dost utrpěl a příspěvky na něm jsou už hodně sporadické. S příchodem podcastů stejně tak utrpěl i můj YouTube kanál. Nechávám si ale všechno, protože některé sdělení žádají konkrétní formu, a tak je super, že si můžu vybrat, kam to zrovna dám. Momentálně se ale nejvíce věnuji Instagramu a podcastu. Pořád mě to všechno baví, protože mám moc ráda tu interakci s lidmi, kteří mě sledují, a taky protože to pořád dělám hlavně pro zábavu.


Instagram | Blog | YouTube | Facebook

Napsat komentář