Středa 22.05.2024
5+1 důvodů, proč se těšit na podzim
Fotografie: Pexels (pexels.com)
LIFESTYLE

5+1 důvodů, proč se těšit na podzim

Dny se zkracují a je stále méně teplo. Deštivý podzim nám jasně ukazuje, že když venku není hezky, o to více času můžeme mít sami pro sebe. Proč se na podzim těšit? Připravili jsme pro vás několik skvělých aktivit, díky kterým bude tím nejlepším ročním obdobím…

Zlatavé podzimní procházky

Když listy zezlátnou a pomalu opadávají ze stromů, je čas jít ven. Podzim je obzvlášť krásný pro pěší turistiku na horách. Ve vinicích zase objevíte ty nejlepší odrůdy vína. A pokud nemáte chuť na velkou túru, projděte se lesem a poslouchejte, jak vám pod nohama křupe listí. V korunách stromů uvidíte listí a vítr vám umožní pouštět draky.

Pohoštění jako balzám na duši

Chladné dny nás stále častěji nutí zůstávat doma, takže si udělejte pohodlí, zabalte se do deky a zahřejte se Pumpkin Spice Latte nebo jinými lahodnými recepty z dýně, které jsou pro podzimní období typické.

Cestování

Objevte znovu své oblíbené nebo zcela nové destinace bez velkých davů turistů. Podzim je ideálním časem na výlet, protože pro většinu lidí skončila sezóna dovolených. V některých jihoevropských zemích jsou teploty stále ještě letní, takže můžete vyrazit jen tak k moři a ještě se trochu opalovat.

Doma bez výčitek svědomí

Když je počasí obzvlášť špatné, gauč, televize a Netflix se konečně opět stávají společensky přijatelnými volnočasovými aktivitami. Podzim je ideální čas na sledování seriálů nebo strašidelných halloweenských filmů a pohádek.

Můžete si ale také odpočinout u dobré knihy nebo podcastu. Pokud raději trávíte čas s přáteli, pozvěte je k sobě domů a zahrajte si deskové hry z dětství.

DIY projekty

Chcete vidět podzim nejen za okny, ale i ve svém bytě? Inspirujte se podzimními dekoracemi a něco si vyrobte! Existuje mnoho skvělých nápadů, které můžete realizovat sami, jako například uplést svetr, vytvořit něco nového do domácnosti nebo začít připravovat vánoční dárky. Pokud si méně věříte ve své manuální zručnosti, udělejte si pořádek ve skříni a ukliďte si. Zimní oblečení můžete přehledně uložit už nyní a chladné počasí vás nezaskočí.

Zahřátí v lázních

Pokud je vám na podzim přeci jen už zima, zajděte se zahřát do sauny nebo termálních lázní a dopřejte si masáž, relax a pohodu. Nyní budete mít určitě čas na návštěvu wellness hotelu. A jestliže ne, vytvořte si wellness oázu u sebe doma.

Napsat komentář