Pátek 1 březen, 2024
Sen, Loučeň nebo Napajedla: 7 romantických zámků, kde se můžete ubytovat a cítit se jako v pohádce
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Sen, Loučeň nebo Napajedla: 7 romantických zámků, kde se můžete ubytovat a cítit se jako v pohádce

Zažít pohádkový pobyt v romantickém zámeckém prostředí a pocítit kouzlo historie na vlastní kůži. To vše je možné bez toho, aniž byste se museli vzdát pohodlí a moderních vychytávek nebo cestovat v čase do minulosti. Pokud je vaším snem zjistit, jak se spalo na vysokých mohutných postelích pod ozdobnými baldachýny nebo se procházet po rozlehlých udržovaných zámeckých zahradách jako šlechtic, nechejte se ubytovat na zámku. Na jakých místech je možné si svůj sen splnit?

Hotel Sen

Pokud chcete zažít opravdu snovou dovolenou v Česku, zarezervujte si pobyt v hotelu Sen nacházejícím se v pohádkovém „Ladově kraji”. V moderně zařízeném zámku si užijete relax ve spa, venkovní jezírko a gastronomii, která potěší vaše chuťové buňky. Hotel je umístěn strategicky v přírodě a lemován řadou cyklostezek vedoucích k místům, která stojí za vidění. Nezapomeňte si do telefonu stáhnout aplikace, díky nimž najdete snadno tipy na výlety nejen v okolí obce Senohraby, ale i v jiných koutech Česka.

Chateau Zbiroh

V komnatách, které dříve obývaly osobnosti jako Rudolf II., Ema Destinnová, Karel IV. nebo Alfons Mucha, nyní můžete přespat i vy. Každý pokoj a apartmán v Chateau Zbiroh je originálem a je jen na vás, pro který z nich se rozhodnete. Ať už jste milovníkem jídla, nebo historie a umění, ve Zbirohu si přijdete na své. Zámek v Plzeňském kraji totiž disponuje kromě jedinečného ubytování také krčmou s tradičními českými pokrmy a expozicemi malíře Alfonse Muchy či krále Karla IV. Společně s průvodci se také můžete vydat na průzkum hradní kaple, zámeckých salonků a podzemních kobek.

Letohrádek sv. Vojtěch

Prvorepublikové ubytování vás zaujme službami, romantickým prostředím i celkem třinácti dobově zařízenými pokoji inspirovanými slavnými herečkami a herci. Přespat můžete například v apartmánu Jana Wericha laděného do rytířského stylu, rustikálním pokoji Ladislava Peška nebo princeznovském apartmá s výhledem do zahrady a postelí s nebesy inspirovaném Adinou Mandlovou. Volné chvilky lze trávit rybařením v areálu letohrádku, lukostřelbou, hraním tenisu, odpočinkem v parku s daňky a pávy nebo výletem po okolí.

Zámek Loučeň

Barokní prostory loučenského zámku nacházejícího se v okrese Nymburk vás okamžitě přenesou do 18. století. Vybírat můžete hned z několika druhů pokojů a apartmánů. Zájemci si mohou rovnou pronajmout rovnou celý Domeček knížete Alexandra v zámeckém parku. K odpočinku je zde také wellness s plaveckým bazénem a možnost masáží. Pokud zámek Loučeň navštívíte, nezapomeňte si objednat místní specialitu Čápy s mákem. Tuto sladkou pochoutku nikde jinde neochutnáte!

Zámek Lužec

Lovecký zámek disponující relaxačním bazénem, vířivkou, saunami i solnou místností určenou ke speleoterapii. Největší předností tohoto netradičního ubytování je klid a čistá příroda rozprostírající se v okolí zámku. Jelikož se Lužec nachází necelých 15 km od Karlových Varů, můžete spojit pobyt s výletem do nejznámějšího českého lázeňského města, projít se po kolonádě, zažít Mezinárodní filmový festival nebo se inspirovat našimi tipy a navštívit některá ze zajímavých míst.

Zámek Napajedla

Zámek postavený ve stylu francouzského baroka vás uchvátí elegancí i atmosférou. Posnídat na terase s výhledem do okolí, projít se po rozsáhlé zámecké zahradě s rybníčkem, ochutnat víno od nejlepších českých i zahraničních vinařů v místním sklípku nebo si zaplavat v Baťově bazénu. To vše můžete zažít během pobytu v napajedelském zámku.

Zámek Wichterle

Pohádkový zámek a pivní lázně v jednom najdete ve Slavičíně. Dopřejte si odpočinek na místě spojujícím modernu s kouzelným tradičním zámeckým stylem. Milovníky piva potěší modřínové vany s pivní koupelí nacházející se v podzemí, gurmány zážitková gastronomie a příznivce turistiky zase výlety po okolí s množstvím lákavých míst. Z pobytu na zámku Wichterle odjedete odpočinutí a plní zážitků.

Nezaujal vás žádný ze zmiňovaných zámků nebo toužíte po romantickém pobytu v zahraničí? Máme pro vás také tipy na 3 weby vám pomohou s hledáním vysněného ubytování.

Napsat komentář