Neděle 14 duben, 2024
Vyrazte na Vánoce za teplem: 7 tipů na ty nejlepší destinace
Fotografie: Pexels (pexels.com)
TRAVEL

Vyrazte na Vánoce za teplem: 7 tipů na ty nejlepší destinace

Sníh, šedá obloha a teploty pod nulou vás o Vánocích nelákají? Udělejte letos změnu a vychutnejte si Vánoce na pláži. Kam ideálně vyrazit? Přinášíme vám tipy na ty nejlepší destinace. Všechny vás přivítají mořem, sluníčkem a příjemnými teplotami. Jste připraveni?

Evropské destinace, ve kterých je v prosinci nádherně

Toužíte sice opustit zemi, ale ne Evropu? Co takhle strávit Vánoce v některé z následujících destinací…

Kypr

Jedním z míst, kam se můžete v prosinci vydat a které patří k Evropě, je ostrov Kypr. Přestože je ostrov rozdělen na dvě části (severní a jižní), do EU spadá celý. Kvůli tomu, že průměrně denní teploty nepřesahují hranici 20 °C, není Kypr v prosinci vhodný ke koupání, ale jedná se o výborné místo pro turistiku.

Malta

Chcete sice strávit Vánoce v teple, ale nechcete se vzdát vánoční atmosféry? Vyrazte na Maltu. V příjemných teplotách pohybujících se okolo 20 °C si budete moci užívat vánoční dekorace a všudypřítomnou slavnostní náladu v tričku a kraťasech. Na Maltě milují betlémy. Narazíte na ně proto na každém kroku a výjimkou nejsou ani jejich živé varianty.

Mimoevropské destinace, ve kterých léto nikdy nekončí

Pro ty z vás, kteří touží zanechat Evropu v prachu za sebou, máme také několik tipů…

Thajsko

Opravdovým rájem na zemi je Thajsko. Od listopadu do konce března probíhá v Thajsku hlavní letní sezóna. Těšit se tak můžete na nekonečné bílé pláže, průzračné moře a příjemné denní i noční teploty.

Fotografie: Pexels (pexels.com)

Dubaj

O tom, proč se vydat do Dubaje, jsme již psali. Čeká na vás luxus, exotika i světové rekordy.

Dominikánská republika

Dominikána, jak se Dominikánské republice někdy říká, je opravdovým dovolenkovým kýčem. Ovšem v tom nejlepším významu. Panenská příroda, pestrá kultura a dechberoucí pláže, to je Dominikána.

Maledivy

Milujete potápění? Sbalte si své potápěčské vybavení a vydejte se za krásami Malediv. Maledivy jsou také rájem golfistů a milovníků dalších vodních sportů. Příjemné počasí, dostatek slunečního svitu a průzračné moře je samozřejmostí.

Mauricius

Naším posledním mimoevropských tipem je ostrov Mauricius. O jeho největší výhody jsme se s vámi již podělili. Stručně se dá říci, že na ostrově vás okouzlí nádherná příroda, tanec sega a zajímavé příběhy pojící se k nedalekým ostrůvkům. Samozřejmě nesmíme zapomínat ani na pohádkové pláže.

Zatímco evropské destinace vám nabízejí útek do teplejšího podnebí, ty mimoevropské znamenají útěk do tropického ráje. Kterou variantu si vyberete?

Napsat komentář