Sobota 20 duben, 2024
5 tipů pro nezapomenutelný letní večer s přáteli
Fotografie: Unsplash (unsplash.com)
GASTRO LIFESTYLE

5 tipů pro nezapomenutelný letní večer s přáteli

Dlouhé dny a krátké noci jsou jako stvořené pro trochu “dolce vita”, volný pohyb myšlenek a zábavu s přáteli. Pokud i vy právě sníte o moři, Itálii, písku pod nohama a sklence ledového vína v ruce, poradíme vám, jak si noci udělat obzvlášť nezapomenutelné. Jak strávíte letní večer s přáteli, je jen na vás – inspirace na jídlo a výzdobu pochází od nás!

Plánování

Být spontánní je fajn, ale plánovat je ještě lepší. Během týdne se toho může stát hodně, proto vám doporučujeme, abyste své hosty oficiálně pozvali. Nejlépe alespoň týden dopředu, v závislosti na počasí případně i s náhradním termínem. Pokud totiž chcete sedět venku, mělo by být v daný den teplo a sucho, abyste nemuseli sedět u stolu ve svetru, s dekou a v tlustých ponožkách.

Místo

Pokud máte vlastní zahradu – perfektní! Pak můžete rychle a jednoduše rozložit stoly, židle a lavice a uspořádat na zahradě večeři pro své přátele. Všichni ostatní musí být trochu kreativnější. Je poblíž louka, kam si můžete vzít vlastní jídlo, ubrusy a příbory? Existuje park, kde můžete rychle vykouzlit pěkné piknikové místo s několika dekami a polštáři?

Jídlo

Dobrý večer samozřejmě vyžaduje také dobré a chutné jídlo. Pokud rádi grilujete, můžete vyzkoušet například recepty na veggie grilovačku. K letním večeřím se vždy hodí i saláty, studené nebo obložené mísy jako předkrm a sýry a uzeniny, které se na večerním slunci neroztečou.

Olivy, chléb, čerstvé ovoce a sýr jsou zaručeně polovinou úspěchu. Hosté si určitě pochutnají a uvítají i sladké dezerty. Stále ještě jste nenašli ty správné párty recepty nebo to pravé na piknik?

Nápoje

Domácí limonády, punč nebo vychlazené víno – žádná letní party se neobejde bez skvělých nápojů. Velmi vhodné jsou také různé ovocné sirupy a koktejly, které se v horkých dnech stanou ovocným osvěžením, s minerální vodou nebo proseccem.

Dekorace

Ať už se rozhodnete pro krásné ubrousky a svíčky, nebo solární lampy a lampióny na stromech – vaší fantazii se meze nekladou.

Boho styl

Přímořský styl

Dolce Vita

Jak by měla vypadat vaše dokonalá zahradní párty?

Napsat komentář