Sobota 10.05.2025
I v Česku máme Stonehenge: Udělejte si výlet za zajímavými kameny, které mají být nabité energií
Foto: Richenza, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
TRAVEL

I v Česku máme Stonehenge: Udělejte si výlet za zajímavými kameny, které mají být nabité energií

Jaro je období jako stvořené pro nejrůznější výlety. Přemýšlíte, kam se vypravíte? Vydejte se třeba na jedno z míst, kde se nachází kameny, které jsou pokládány za prehistorické a od pradávna představují silná energetická místa.

Boží kameny u Strakonic

Přírodní svatyni Boží kameny, která je označována za jednu z nejsilnějších přírodních svatyní v Česku, můžete najít mezi obcemi Kraselov a Tažovice. Na místo nevede žádná značená turistická trasa, ale naučná stezka a místo je značeno šipkami.

Tento zalesněný vrcholek, na němž se nachází seskupení žulových balvanů, je známý pro svou sílu a pozitivní energii, dokonce nejsilnější v Česku. Stačí jen natáhnout ruce nebo se na kameny posadit a můžete pocítit příval energie. Nemusíte být ovšem senzibilní člověk, jelikož toto místo na vás bude blahodárně působit i samo o sobě.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: NĚKTERÉ DESTINACE JSOU JAKO STVOŘENÉ PRO JARNÍ VÝLETY DO ZAHRANIČÍ

Jihočeský Stonehenge
Foto: Richenza, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Jihočeský Stonehenge

Na kraji Holašovic u Českých Budějovic se nachází megalitický kruh z obřích kamenů, který vytvořil místní stavbař Václav Jílek. Ten vám také v případě zájmu o stavbě rád poví něco víc. Všechny kameny pochází z okolí Holašovic, patří ke krajině, a tak mají její energii.

Soustava 25 žulových kamenů v kruhu na sebe vzájemně působí, ovšem nejvhodnějším k meditaci je kamenný obr o hmotnosti 19 tun stojící samostatně nedaleko kruhu.

Menhir u vesnice Klobuky

U vesnice Klobuky stojí vysoký červenohnědý pískovec přezdívaný Kamenný pastýř. Je osamělý, štíhlý a v rovinaté krajině dost nápadný a můžete od něj pozorovat okolní krajinu, včetně hory Říp. Kolem kdysi stávalo celé kamenné stádo, ale to ustoupilo orbě, tudíž si ho můžete už jen představovat.

Vědcům se nepodařilo určit význam Kamenného pastýře, je to tedy jen němý svědek dávné historie. Menhiry ovšem mohly plnit úlohu ochranou – pomocí kamenů je prý možné získat energii potřebnou k chránění lidí či zvířat. Tento kámen kolem sebe vytváří ochranné pole ve tvaru kruhu, a díky tomu se dovnitř nedostane negativní energie.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: CESTOVÁNÍ PO ČESKU: 3 TIPY NA KVĚTNOVÉ VÝLETY

Menhir Klobuky
Foto: Alex.art.bear, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Knižská skála Řenče

Knižská skála je doslova nabitá pozitivní silou. Nachází se asi kilometr a půl od centra obce Řenče na Plzeňsku, mezi Přešticemi a Blovicemi, ve výšce 565 kilometrů nad mořem a tvoří dvě skalnatá uskupení. Na místě spatříte tajuplné prolákliny a o několik desítek metrů dál stojí mohutný balvan. Skála není vyznačená v mapách, díky čemuž k ní zavítá méně turistů, což ocení milovníci lesního ticha. Toto místo je možné si v klidu prohlédnout.

Měsíční menhir u Javorníku

Na okraji Javorské hornatiny nedaleko obce Zkulín v Pošumaví u Javorníku s Klostermannovou rozhlednou můžete nalézt zvláštní dva metry vysoký šedozelený balvan. Tento měsíční menhir byl pravděpodobně už v prehistorii umístěn do umělé pozice a svůj název získal díky vyznačenému půlměsíci, který se nachází na jeho západní straně. Takovéto části povrchu se říká oko menhiru, a ta je svým vyzařováním prý mnohem silnější než okolní plocha.


Zdroj: Kudy z nudy

Napsat komentář